Zde najdete podrobný návod na použití a údržbu našich mikrovláken.

Děkujeme Vám, že jste si zakoupili naše výrobky, určené pro snadný, rychlý a kvalitní úklid. Díky tomuto čistícímu systému můžete nyní vyčistit vše, co potřebujete důkladně, levně, rychle, snadno a ještě být šetrní k životnímu prostředí. Na výrobky zakoupené u nás se poskytuje záruka na výrobní vady v délce 24 měsíců od data jejich prodeje. Věříme, že Vám budou sloužit k plné spokojenosti. 

NÁVOD NA ÚDRŽBU:

Pro různé příležitosti je vhodný různý typ výrobků, proto při výběru pečlivě zvažte účel, k němuž bude výrobek používán. Jednotlivé typy výrobků jsou určeny vždy pro určitou skupinu úklidových povrchů. Výrobky používané k jinému účelu, než určenému, nemohou být reklamovány. Výrobky, zejména textilní části, používejte na povrchy a v prostředí odpovídající jejich účelovosti. U některých výrobků, zejména podlahové podušky bílé, vzhledem k použití speciálního zpevňovacího pásu, který zabraňuje povolení či prověšení podušek a umožňuje poduškám jejich využití až do jejich opotřebování, způsobeného obvyklým užíváním i při častém praní v automatické pračce, může mít vliv na množství vody, odstraněné vykroucením. Proto, zejména u prvních používání do cca třech vyprání v automatické pračce, může být zapotřebí delší doby do úplného vyschnutí vytírané plochy. Mokré textilní výrobky se nesmějí sušit v kontaktu, ani v bezprostřední blízkosti tepelných zdrojů, sušit pouze volně zavěšené, ne na přímém slunci. Po použití vyprat ručně mýdlem, případně jinými pracími prostředky, možno i v pračce. Při praní v pračce je nutno dodržovat max. teploty: materiál bílý na rukavice, polisch microfibre – textilní jelenice a materiál na podlahové návleky – dlouhé zelené vlákno max. do 60°C,materiál bílý krátký nebo žlutý max. do 40°C, čistík na optiku max. do 30°C. Nepoužívat avivážní prostředky - změkčovadla,bělidla! Z chemických prostředků možno použít pouze dezinfekci v naředěné formě, nepoškozující lidské zdraví, nepoužívat se saponáty, koncentráty ani jinými chemickými prostředky. Materiál bílý, zelený a žlutý je nutné před prvním použitím vyprat v pračce! U žlutého materiálu, zejména při praní společně s jinými materiály, může docházet k výskytu bílých chomáčků na koncích svazků mikrovláken, tyto nejsou na závadu funkčnosti materiálu, po použití a následném vyprání vymizí bez další tvorby. Polisch microfibre díky svým vlastnostem může vázat nečistoty z jiného prádla (chloupky, vlasy, apod.), v takovém případě utěrku vymáchejte v čisté vodě.

NÁVOD NA POUŽITÍ:

Čistík na brýle a optikumateriál používáme suchý. Jedná se o pevné mikrovlákno s barevným potiskem, které pohlcuje špínu a mastnotu z brýlí a optiky. Je vhodný na všechny druhy čoček. Díky jeho velikosti 14 x 17 cm je možné ho mít stále u sebe. Čistík je vyráběn technologií hot transfer printing (horký přenosový tisk) a barvy fotografie na čistících jsou dlouho barevné a ostré. Nedochází k poškrábání žádného druhu brýlí ani čoček.

Materiál bílý – rukavici namočíme ve vodě, lehce vyždímáme. Používáme výhradně mokrou. Z povrchu odstraňuje špínu, mastnotu a veškerou hrubou nečistotu. V případě vytvoření bílé emulse na čištěném povrchu, setřeme ji pomocí utěrky polisch microfibre a plochu tak zbavíme zbytkové vlhkosti či bílých šmuh a dosáhneme vysokého lesku. Výrobek je určen k úklidu veškerého vybavení domácnosti - sporáky, odsavače par, dřezy, nádobí, mikrovlnné trouby, lednice, pracovní desky, dlaždice, vany, umyvadla, pračky, baterie, obklady, dlažby, okna, dveře. Vyčistí i různé skvrny na koberci, čalounění, oděvech, obuvi. Využívá se při naprosto ekologickém mytí vozidel. 

Materiál zelený - podlahový mop je určen pro všechny podlahové krytiny. Dlažbu, lino vytíráme při plném namočení, možno použít i umytí velkých prosklených ploch. Při plném namočení je předpoklad vytírání větších ploch (cca 30m²) a odpadá časté máchání. Pokud využijete středového namočení (zvlhčení) je mop určen pro běžný každodenní úklid všech podlahových krytin včetně choulostivých podlah, jako jsou plovoucí podlahy a parkety. Na jedno středové namočení vytřeme průměrně jednu místnost (cca 15m²). Na tyto podlahy nesmí být poduška nikdy plně namočená, ale pouze navlhčená! V průběhu úklidu se poduška nemáchá, ale pouze středem dopouštíme vodu a na konci úklidu důkladně vymácháme, popřípadě vypereme podle potřeby.

Materiál bílý krátký – podlahový mop je určen pro všechny podlahové krytiny. Díky kratší délce vlákna jde snáze vyždímat i v ruce a délka schnutí podlahy není tak dlouhá, jako v případě dlouhého vlákna. Pokud je používán na plovoucí podlahy či parkety, podlahovou podušku pouze zvlhčíme. Na konci úklidu důkladně vymácháme, popřípadě vypereme dle potřeby.

Materiál žlutý  - používá se výhradně na sucho. Při používání vzniká třením silný antistický náboj, který po určitou dobu zabraňuje tvorbě nového nánosu prachu. Leští jakýkoliv nábytek, květiny, obrazy atd. Podlahová poduška je určena pro dokonalé odstranění prachových a mechanických nečistot z veškerých podlahových krytin, nebo ji lze použít k doleštění dlažby, mramoru, parket či lina.

Polisch microfibre - text. jelenice - pro utírání prachu používat utěrku suchou. Pro ostatní druhy čištění a leštění se používá utěrka vlhká a dobře vyždímaná. Během práce často ždímat. Odstraňuje také emulzi vytvořenou při použití materiálů bílých. Při častém proplachování dokonale, bez zaschlých kapek doleští skla, zrcadla, keramiku, nádobí, baterie, lustry, nábytek, CD nebo DVD, LCD obrazovky, kůži, auta po umytí.

Pevné části – úchytka, úchytka s klapkou - sklápět pouze do volného prověšení cca 95°, při použití síly pro sklopení do většího úhlu, může dojít k rozlomení úchytky. Po povolení šroubového uzávěru nasadit konec tyče, zasunout pojistku a pevně dotáhnout šroubový  uzávěr! 

Vozíky – jedná se o stavebnice, umožňují máchat podušky aniž bychom je museli brát do rukou, jsou opatřeny ždímacím mechanismem. K vozíku patří vždy úchytka s klapkou, která díky klace drží podušku pevně na sobě.

Nečistěte horké předměty (např. rozpálenou plotýnku sporáku), dejte pozor na ostré,nebo vyčnívající předměty (ostří nože,hřebíky,třísky ) - nebezpečí trvalého poškození mikrovlákna a snížení čisticích schopností všech materiálů.